TXC CORPORATION 9B-14.7456MAAE-B
9B-14.7456MAAE-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-14.7456MAAE-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-14.7456MAAE-B.pdf
Availability of 9B-14.7456MAAE-B
QUANTITY
9B-14.7456MAAE-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-14.7456MAAE-B
Internal Part NumberEIS-9B-14.7456MAAE-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-14.7456MAAE-B
Related Links9B-14.74, 9B-14.7456MAAE-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-14.7456MAAE-B Details Description
Related parts for 9B-14.7456MAAE-B
IC COUNTER BIN DUAL 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE MARKER datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf