TXC CORPORATION 9B-19.6608MAAE-B
9B-19.6608MAAE-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-19.6608MAAE-B
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-19.6608MAAE-B.pdf
Availability of 9B-19.6608MAAE-B
QUANTITY
9B-19.6608MAAE-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-19.6608MAAE-B
Internal Part NumberEIS-9B-19.6608MAAE-B
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-19.6608MAAE-B
Related Links9B-19.66, 9B-19.6608MAAE-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-19.6608MAAE-B Details Description
Related parts for 9B-19.6608MAAE-B
CONN CARD EDGE 60 POS .050 PCI datasheet.pdf
FERRITE CHIP 220 OHM 2A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 370MA 270 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MICT,260,PLG,152,ASY,.025,PDNI datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf