TXC CORPORATION 9B-25.000MAAE-B
9B-25.000MAAE-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-25.000MAAE-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
9B-25.000MAAE-B.pdf
Availability of 9B-25.000MAAE-B
QUANTITY
9B-25.000MAAE-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-25.000MAAE-B
Internal Part NumberEIS-9B-25.000MAAE-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-25.000MAAE-B
Related Links9B-25.0, 9B-25.000MAAE-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-25.000MAAE-B Details Description
Related parts for 9B-25.000MAAE-B
IC RF PWR CNTRL 2.4GHZ DL 10MSOP datasheet.pdf