TXC CORPORATION 9C-10.000MAAE-T
9C-10.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-10.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-10.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-10.000MAAE-T
QUANTITY
9C-10.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-10.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-10.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-10.000MAAE-T
Related Links9C-10.0, 9C-10.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-10.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-10.000MAAE-T
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC AMP SIGE 400MHZ-3GHZ LN 8DFN datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET ICEPROG CB81 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf