TXC CORPORATION 9C-10.000MEEJ-T
9C-10.000MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-10.000MEEJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-10.000MEEJ-T.pdf
Availability of 9C-10.000MEEJ-T
QUANTITY
9C-10.000MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-10.000MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-10.000MEEJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-10.000MEEJ-T
Related Links9C-10.0, 9C-10.000MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-10.000MEEJ-T Details Description
Related parts for 9C-10.000MEEJ-T
CORD COIL REVERSED 6-4 BLACK 14' datasheet.pdf
IC ADC 12BIT MONO 3OUT 28-SOIC datasheet.pdf
IC MIXER 1.3-2.3GHZ UPCONV 16QFN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 58MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X56MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf