TXC CORPORATION 9C-12.000MAAJ-T
9C-12.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-12.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-12.000MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-12.000MAAJ-T
QUANTITY
9C-12.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-12.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-12.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-12.000MAAJ-T
Related Links9C-12.0, 9C-12.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-12.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-12.000MAAJ-T
CONN CIRCULAR DIN 6 PIN FEMALE datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SERIALIZER 312.5GBPS 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 44POS .254M datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
11 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM OR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf