Sunon KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN picture photo
Mfg. Part Number
KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
Brief Description
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN.pdf
Availability of KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
QUANTITY
KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
Internal Part NumberEIS-KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
PCN Obsolescence/ EOLKD,KDE,GM,PMD Series 25/Nov/2011
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H x 10mm W
Air Flow8.0 CFM (0.226m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise32 dB(A)
Power (Watts)1.10W
RPM7000 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.090A
Voltage Range4.5 ~ 13.8VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
Related LinksKDE1204PFV1, KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN Datasheet, Sunon Distributor
KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN Details Description
Related parts for KDE1204PFV1.11.MS.AF.GN
JUMPER-H1503TR/A3049L/X 2" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 800MA MINI2 datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM TO220 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 300MA 780 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf