TXC CORPORATION 9C-13.0625MBBK-T
9C-13.0625MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-13.0625MBBK-T
Brief Description
Crystal 13.0625MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-13.0625MBBK-T.pdf
Availability of 9C-13.0625MBBK-T
QUANTITY
9C-13.0625MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-13.0625MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-13.0625MBBK-T
TypeMHz Crystal
Frequency13.0625MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-13.0625MBBK-T
Related Links9C-13.06, 9C-13.0625MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-13.0625MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-13.0625MBBK-T
CAP CER 5600PF 50V 0805 datasheet.pdf
TOOL UMC EXTRACTION KEY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V JB 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD80 datasheet.pdf