TXC CORPORATION 9C-14.7456MAAJ-T
9C-14.7456MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-14.7456MAAJ-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-14.7456MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-14.7456MAAJ-T
QUANTITY
9C-14.7456MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-14.7456MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-14.7456MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-14.7456MAAJ-T
Related Links9C-14.74, 9C-14.7456MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-14.7456MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-14.7456MAAJ-T
CABLE TIE 4" 18# IDENTIFICATION datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
FUSE 500VAC 400VDC 5X20 PGT 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL datasheet.pdf