TXC CORPORATION 9C-14.7456MBBK-T
9C-14.7456MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-14.7456MBBK-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-14.7456MBBK-T.pdf
Availability of 9C-14.7456MBBK-T
QUANTITY
9C-14.7456MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-14.7456MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-14.7456MBBK-T
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-14.7456MBBK-T
Related Links9C-14.74, 9C-14.7456MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-14.7456MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-14.7456MBBK-T
CONN CARDEDGE 56POS .125 X .250 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SC70 datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN JACK THREAD PWR RT ANG PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED RING LIGHT FOR F150 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf