TXC CORPORATION 9C-14.7456MEEJ-T
9C-14.7456MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-14.7456MEEJ-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 10ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-14.7456MEEJ-T.pdf
Availability of 9C-14.7456MEEJ-T
QUANTITY
9C-14.7456MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-14.7456MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-14.7456MEEJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-14.7456MEEJ-T
Related Links9C-14.74, 9C-14.7456MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-14.7456MEEJ-T Details Description
Related parts for 9C-14.7456MEEJ-T
IC VOICE REC/PLAY 10MIN 28-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CABLE 4POS M8 PLUG-SOCKET 0.3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWM CONTROLLER 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 28V datasheet.pdf