TXC CORPORATION 9C-18.432MBBK-T
9C-18.432MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-18.432MBBK-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-18.432MBBK-T.pdf
Availability of 9C-18.432MBBK-T
QUANTITY
9C-18.432MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-18.432MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-18.432MBBK-T
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-18.432MBBK-T
Related Links9C-18.4, 9C-18.432MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-18.432MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-18.432MBBK-T
RELAY SSR 20A 240VAC AC OUT DIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 8.89MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
24AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE datasheet.pdf