Fox Electronics FVXO-PC53B-30
FVXO-PC53B-30 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC53B-30
Brief Description
OSC VCXO 30.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC53B-30.pdf
Availability of FVXO-PC53B-30
QUANTITY
FVXO-PC53B-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC53B-30
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC53B-30
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC53B-30
Related LinksFVXO-P, FVXO-PC53B-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC53B-30 Details Description
Related parts for FVXO-PC53B-30
SENSORS MAGNETIC FIELD 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 28-DIP datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 250A 170VDC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER DUAL 68TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf