TXC CORPORATION 9C-19.200MAAE-T
9C-19.200MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-19.200MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-19.200MAAE-T.pdf
Availability of 9C-19.200MAAE-T
QUANTITY
9C-19.200MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-19.200MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-19.200MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-19.200MAAE-T
Related Links9C-19.2, 9C-19.200MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-19.200MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-19.200MAAE-T
CONN HEADER 8POS .100 DL SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC INVERTER 1-INPUT SC70-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W DO214AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf