TXC CORPORATION 9C-19.200MBBK-T
9C-19.200MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-19.200MBBK-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-19.200MBBK-T.pdf
Availability of 9C-19.200MBBK-T
QUANTITY
9C-19.200MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-19.200MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-19.200MBBK-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-19.200MBBK-T
Related Links9C-19.2, 9C-19.200MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-19.200MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-19.200MBBK-T
RES SMD 68.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM EURO 22 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125V SB PT 2AG 4A datasheet.pdf
TERM BLK HORIZ MOD BOX 50MM 12C datasheet.pdf