TXC CORPORATION 9C-20.000MAAJ-T
9C-20.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-20.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-20.000MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-20.000MAAJ-T
QUANTITY
9C-20.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-20.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-20.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-20.000MAAJ-T
Related Links9C-20.0, 9C-20.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-20.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-20.000MAAJ-T
IC INVERTER HEX LV CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 34POS IDC DL POL datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN MALE M12 8PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD datasheet.pdf
SENSOR THERMOCOUPLE K 10MM DIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X2 YELLOW/GREEN datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A DPAK datasheet.pdf
HDM 5EMPO090F140F K datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf