TXC CORPORATION 9C-22.000MAAE-T
9C-22.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-22.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 22.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-22.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-22.000MAAE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C-22.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-22.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-22.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency22MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.150" (3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-22.000MAAE-T
Related Links9C-22.0, 9C-22.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-22.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-22.000MAAE-T
RES 43K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC A/D 10-BIT 8-CH 50K 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
3/4 INCH HST YELLOW 25/4'/PKG datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
NGR MON 120V GF TIME 0.1 TO 5 S datasheet.pdf