TXC CORPORATION 9C-22.1184MAAJ-T
9C-22.1184MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-22.1184MAAJ-T
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-22.1184MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-22.1184MAAJ-T
QUANTITY
9C-22.1184MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-22.1184MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-22.1184MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-22.1184MAAJ-T
Related Links9C-22.11, 9C-22.1184MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-22.1184MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-22.1184MAAJ-T
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
1ST GEN ASEM MEMSPEED OSC KIT datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#2 S BY RECP LC datasheet.pdf
END STOPL=6,5MM datasheet.pdf