TXC CORPORATION 9C-25.000MAAE-T
9C-25.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-25.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-25.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-25.000MAAE-T
QUANTITY
9C-25.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-25.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-25.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-25.000MAAE-T
Related Links9C-25.0, 9C-25.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-25.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-25.000MAAE-T
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
INDENT U-DIE SOLISTRAN 1/0-4/0 datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 418MHZ 1/4W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf