TXC CORPORATION 9C-25.000MAAK-T
9C-25.000MAAK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-25.000MAAK-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-25.000MAAK-T.pdf
Availability of 9C-25.000MAAK-T
QUANTITY
9C-25.000MAAK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-25.000MAAK-T
Internal Part NumberEIS-9C-25.000MAAK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-25.000MAAK-T
Related Links9C-25.0, 9C-25.000MAAK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-25.000MAAK-T Details Description
Related parts for 9C-25.000MAAK-T
REGULATOR 8.00V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 4POS .250 RED datasheet.pdf
CONN TXRX SMI FOT IEEE 1394 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP VOLTAGE OUT 85-250V datasheet.pdf
LED XLAMP XB-D AMBER datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
TV 30C MIXED(QUAD) PIN PLUG datasheet.pdf
20UF 350V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf