TXC CORPORATION 9C-36.000MAAE-T
9C-36.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-36.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-36.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-36.000MAAE-T
QUANTITY
9C-36.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-36.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-36.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.150" (3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-36.000MAAE-T
Related Links9C-36.0, 9C-36.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-36.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-36.000MAAE-T
TRANSFORMER CCFL INVRT 10.5V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC AUDIO DAC STEREO 16-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 143 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 156 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 66 I/O 484UBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 387VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf