TXC CORPORATION 9C-4.194304MAAJ-T
9C-4.194304MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-4.194304MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 4.194304MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-4.194304MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-4.194304MAAJ-T
QUANTITY
9C-4.194304MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-4.194304MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-4.194304MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.194304MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-4.194304MAAJ-T
Related Links9C-4.194, 9C-4.194304MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-4.194304MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-4.194304MAAJ-T
IC REG LDO 3.3V D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 16K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
IC LIU E1/T1/J1 3.3V/5V 49-BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
IC SNGL CHIP RF TX LP 20-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC 1.5KE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 200A RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf