Vishay/Vitramon CDR34BP622AFZPAT
CDR34BP622AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP622AFZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6200PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP622AFZPAT.pdf
Availability of CDR34BP622AFZPAT
QUANTITY
CDR34BP622AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP622AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP622AFZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP622AFZPAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP622AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP622AFZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP622AFZPAT
RES 976 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS R/A THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC 1.5KE datasheet.pdf
CABLE HANDYLINK MALE,RA-MALE,RA datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1210 datasheet.pdf
SGE88-4-0480-100MQD datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX FLEXIBILITY MULTI datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf