TXC CORPORATION 9C-4.194304MBBK-T
9C-4.194304MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-4.194304MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 4.194304MHz 50ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-4.194304MBBK-T.pdf
Availability of 9C-4.194304MBBK-T
QUANTITY
9C-4.194304MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-4.194304MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-4.194304MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.194304MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-4.194304MBBK-T
Related Links9C-4.194, 9C-4.194304MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-4.194304MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-4.194304MBBK-T
RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf