TXC CORPORATION 9C-5.0688MBBK-T
9C-5.0688MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-5.0688MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 5.0688MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-5.0688MBBK-T.pdf
Availability of 9C-5.0688MBBK-T
QUANTITY
9C-5.0688MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-5.0688MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-5.0688MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency5.0688MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-5.0688MBBK-T
Related Links9C-5.06, 9C-5.0688MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-5.0688MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-5.0688MBBK-T
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
500 TB SOCKET W/LATCH RA datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf