TXC CORPORATION 9C-50.000MEEJ-T
9C-50.000MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-50.000MEEJ-T
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-50.000MEEJ-T.pdf
Availability of 9C-50.000MEEJ-T
QUANTITY
9C-50.000MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-50.000MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-50.000MEEJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-50.000MEEJ-T
Related Links9C-50.0, 9C-50.000MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-50.000MEEJ-T Details Description
Related parts for 9C-50.000MEEJ-T
IDC CABLE - MPL24K/MC24M/MPL24K datasheet.pdf
VARISTOR 184V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC SENSOR SIGNAL COND 16-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A MINIP3 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 198K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf