Rohm Semiconductor MCR10ERTF8063
MCR10ERTF8063 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF8063
Brief Description
RES SMD 806K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF8063.pdf
Availability of MCR10ERTF8063
QUANTITY
MCR10ERTF8063 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF8063
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF8063
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF8063
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF8063 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF8063 Details Description
Related parts for MCR10ERTF8063
RES SMD 4.53KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 1400V TO-94 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 30"W datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.4A 6HUSON datasheet.pdf
LABEL ELECT WARN 7.25"X5" WHT/RD datasheet.pdf
LDS USB PROGRAM ADAPT datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS SQ FLNG WO/SCKT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 8.76MM datasheet.pdf