TXC CORPORATION 9C-6.144MAAJ-T
9C-6.144MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-6.144MAAJ-T
Brief Description
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-6.144MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-6.144MAAJ-T
QUANTITY
9C-6.144MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-6.144MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-6.144MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency6.144MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-6.144MAAJ-T
Related Links9C-6.14, 9C-6.144MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-6.144MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-6.144MAAJ-T
RES SMD 91 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX8790A datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf