TXC CORPORATION 9C-64.000MAAJ-T
9C-64.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-64.000MAAJ-T
Brief Description
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-64.000MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-64.000MAAJ-T
QUANTITY
9C-64.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-64.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-64.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency64MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-64.000MAAJ-T
Related Links9C-64.0, 9C-64.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-64.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-64.000MAAJ-T
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.3"L X 4.06"W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 750MHZ 16QFN datasheet.pdf
SMA PLUG RP STR LMR-240 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 75MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf