TXC CORPORATION 9C-8.192MEEJ-T
9C-8.192MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-8.192MEEJ-T
Brief Description
Crystal 8.1920MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-8.192MEEJ-T.pdf
Availability of 9C-8.192MEEJ-T
QUANTITY
9C-8.192MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-8.192MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-8.192MEEJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency8.192MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-8.192MEEJ-T
Related Links9C-8.19, 9C-8.192MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-8.192MEEJ-T Details Description
Related parts for 9C-8.192MEEJ-T
POT 20K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 42A TO247 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE6 M32 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf