Yageo 9C04021A20R0JLHF3
9C04021A20R0JLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A20R0JLHF3
Brief Description
RES SMD 20 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A20R0JLHF3.pdf
Availability of 9C04021A20R0JLHF3
QUANTITY
9C04021A20R0JLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A20R0JLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A20R0JLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A20R0JLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A20R0JLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A20R0JLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A20R0JLHF3
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 10POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH INDICATOR SQUARE ILLUM datasheet.pdf
ADAPTER CBL 16-DIP TO 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
S03-05-R-100 datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf