Yageo 9C04021A4301FLHF3
9C04021A4301FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A4301FLHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A4301FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A4301FLHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C04021A4301FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A4301FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A4301FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A4301FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A4301FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A4301FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A4301FLHF3
Crystal 4.0960MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
H48-2 SHEET 300X300X2MM W/ADH datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf