Yageo 9C04021A8062FLHF3
9C04021A8062FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A8062FLHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A8062FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A8062FLHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C04021A8062FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A8062FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A8062FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A8062FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A8062FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A8062FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A8062FLHF3
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
25+25 WAY M HORZ 4.5MM TAIL WOJS datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 4GHZ MICRO-P datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.39UF RADIAL datasheet.pdf