Yageo 9C04021A8062FLHF3
9C04021A8062FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A8062FLHF3
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A8062FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A8062FLHF3
QUANTITY
9C04021A8062FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A8062FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A8062FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A8062FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A8062FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A8062FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A8062FLHF3
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ/3.3V 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
STANDARD, PNP, 53X33 FOV datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 28AWG 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
NTC 50000 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf