Yageo 9C04021A9100JLHF3
9C04021A9100JLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A9100JLHF3
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A9100JLHF3.pdf
Availability of 9C04021A9100JLHF3
QUANTITY
9C04021A9100JLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A9100JLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A9100JLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A9100JLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A9100JLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A9100JLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A9100JLHF3
RES SMD 2.05K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MEMBER MODULE PIC16C715 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
FILTER BALUN MATCH-CSR BC3 4OR5 datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOD882 datasheet.pdf
RES 174.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M GREEN 14' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf