Yageo 9C04021A9101FLHF3
9C04021A9101FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A9101FLHF3
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A9101FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A9101FLHF3
QUANTITY
9C04021A9101FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A9101FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A9101FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A9101FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A9101FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A9101FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A9101FLHF3
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 48-TVSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 200A DISC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS SIDE ENTRY datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf