Yageo 9C04021A9762FLHF3
9C04021A9762FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A9762FLHF3
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A9762FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A9762FLHF3
QUANTITY
9C04021A9762FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A9762FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A9762FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A9762FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A9762FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A9762FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A9762FLHF3
JFET N-CH 25V 625MW TO92 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE R/A datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 453MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X8L 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
LED HDWR STANDOFF 3MM/5MM BLACK datasheet.pdf