Yageo 9C06031A1152FKHFT
9C06031A1152FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1152FKHFT
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1152FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1152FKHFT
QUANTITY
9C06031A1152FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1152FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1152FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1152FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1152FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1152FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1152FKHFT
CAP CER 47PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS .156 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 4V 1W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf