Yageo 9C06031A1153FKHFT
9C06031A1153FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1153FKHFT
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1153FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1153FKHFT
QUANTITY
9C06031A1153FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1153FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1153FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1153FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1153FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1153FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1153FKHFT
RECTIFIER BRIDGE 1A 400V DB-1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123 datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58U datasheet.pdf
CABLE 3POS PLUG R/A 2M datasheet.pdf
VERT PF REC PWRBLADE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf