Yageo 9C06031A1200FKHFT
9C06031A1200FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1200FKHFT
Brief Description
RES SMD 120 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1200FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1200FKHFT
QUANTITY
9C06031A1200FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1200FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1200FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1200FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1200FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1200FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1200FKHFT
HEAT SINK 35MM X 35MM X 9.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS VERT SOLDERTAIL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT /LCK/CAP 6CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BLZP 5.08/04/90F SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 56POS datasheet.pdf