Yageo 9C06031A12R4FKHFT
9C06031A12R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A12R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A12R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A12R4FKHFT
QUANTITY
9C06031A12R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A12R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A12R4FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A12R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A12R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A12R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A12R4FKHFT
RES SMD 665K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 100MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 5POS datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf