Yageo 9C06031A1401FKHFT
9C06031A1401FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1401FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1401FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1401FKHFT
QUANTITY
9C06031A1401FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1401FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1401FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1401FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1401FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1401FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1401FKHFT
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 16K 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 42POS DUAL TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENDCAP ASSY W/IP67 GASKETS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16 OHM 1% 10W datasheet.pdf