Yageo 9C06031A1540FKHFT
9C06031A1540FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1540FKHFT
Brief Description
RES SMD 154 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1540FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1540FKHFT
QUANTITY
9C06031A1540FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1540FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1540FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1540FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1540FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1540FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1540FKHFT
JUMPER-H1507TR/A3048A/X 4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1200UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET SQUARE 2PC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf