Yageo 9C06031A16R0JLHFT
9C06031A16R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A16R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 16 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A16R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A16R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A16R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A16R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A16R0JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A16R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A16R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A16R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A16R0JLHFT
RES 1.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES KIT 10K-97.6K 1/8W 1920PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
MCU AVR 2.4GHZ 128K FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
AMPLIMITE CONN SVR,15 POS,HUGHES datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf