Yageo 9C06031A1820FKHFT
9C06031A1820FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1820FKHFT
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1820FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1820FKHFT
QUANTITY
9C06031A1820FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1820FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1820FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1820FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1820FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1820FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1820FKHFT
RELAY REED SPST 250MA 5V datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E GREEN 14' datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
SOLDERLESS OUTPUT CONNECTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
M803 4C 4#16 PIN PLUG THRD datasheet.pdf
470UF 35V 10X20MM 105C 6000H datasheet.pdf