Yageo 9C06031A18R0FKHFT
9C06031A18R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A18R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 18 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A18R0FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A18R0FKHFT
QUANTITY
9C06031A18R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A18R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A18R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A18R0FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A18R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A18R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A18R0FKHFT
TVS DIODE 120VWM 202.65VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.8A DPAK datasheet.pdf
DMM TRMS W/CAPACITANCE/FREQUENCY datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf