Yageo 9C06031A18R0JLHFT
9C06031A18R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A18R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A18R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A18R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A18R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A18R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A18R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A18R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A18R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A18R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A18R0JLHFT
THERMISTOR NTC 50K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 200MA 230V RAD datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
XFRMR CURR 15A 1:200CT VRT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.69A 18 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD DEMO LED DVR QFN ST1CC40 datasheet.pdf
CB 10C 10#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf