Yageo 9C06031A1R10JGHFT
9C06031A1R10JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1R10JGHFT
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1R10JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A1R10JGHFT
QUANTITY
9C06031A1R10JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1R10JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1R10JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1R10JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1R10JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1R10JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1R10JGHFT
CONN SPADE 10-12AWG #8 YLW SOLIS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
FERRITE BEAD 2000 OHM 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 94POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 6POS ORG datasheet.pdf