Yageo 9C06031A1R30JGHFT
9C06031A1R30JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1R30JGHFT
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1R30JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A1R30JGHFT
QUANTITY
9C06031A1R30JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1R30JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1R30JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1R30JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1R30JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1R30JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1R30JGHFT
CORD DBL BANA W/SHIELD LINE 60" datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 28A datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf