Yageo 9C06031A2100FKHFT
9C06031A2100FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2100FKHFT
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2100FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2100FKHFT
QUANTITY
9C06031A2100FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2100FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2100FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2100FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2100FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2100FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2100FKHFT
IC LINE FLTR AUDIO/ESD 9FLIPCHIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 80W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 23POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HAN POWER S HAN Q8/0; 4-6MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf